Blog Yazabileceğiniz Ücretsiz Siteler!

Pazartesi, Şubat 12, 2018

Blog yazmak, internet ortamında en yaygın hobilerden birisi ve bu işi sadece hobi değil, profesyonel olarak yapıp ta para kazanan birçok insan var. Kimi öylesine hobi olarak yazarken (benim gibi), kimisi gelir elde edebilmek için blog yazabilmektedir. Fakat siz para vermek istemiyorsanız, sizlere ücretsiz blog yazabileceğiniz sistemleri ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Hemen maddelere başlayalım o zaman.

  1. Blogger: Google tarafından hizmete sunulan ve 1999 yılında kurulan bir blog servisidir. AdSense'den para kazanma, Google'da, üst sıralarda yer alma gibi avantajlarının yanında, ücretsiz blog açmanıza da olanak sağlamaktadır. İsterseniz de satın aldığınız domaini, blogger'a yönlendirebilirsiniz. Ayrıca kullanımı çok basit, fakat temaları çok ta kaliteli olmayan bir blog servisidir. Çok çok büyük avantajları vardır. Sayabildiklerim bu kadardır.
  2. WordPress: Blogger'a alternatif olarak kurulmuş, fakat Blogger'dan daha ileride olan ve ekstra özellikler barındıran bir blog servisidir. Kolay kullanımı ve kaliteli tasarımları bulunmaktadır. Hem ücretli, hem de ücretsiz blog açabilmektesiniz.
  3. LiveJournal: İngilizce öğrenmenin alternatif yoludur. Türkçe içerikler barındırılsa da, Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Ayrıca kullanımı zor gibi görünse de, tamamen basit bir kullanımı vardır.
  4. Tumblr: Blog yazabilmenin yanında, arkadaş ekleyip, gif paylaşımına kadar birçok özelliği vardır. Ayrıca genç kitle tarafından daha çok kullanılır. Oldukça popülerdir ve renkli bir dünyası bulunmaktadır. Sizlere özel; "blogadı.tumblr.com" alan adını verir.
  5. Medium: Kullanışlı ve Türkçe sayfasının da bulunduğu bir blog yazma platformudur. İlk olarak üye olup, ardından yazılarınızı yazabilirsiniz. Ayrıca domaininizi de bağlayabilirsiniz.
  6. Blogcu: Son günlerde popülerliği kaybetse de, zamanında çok kullanılan ve değer gören bir blogdu.

BENZER YAZILAR